ART / Lithographs / Silkscreen 12143121
nr 1214 3121
Pierre Olofsson
(1921-1996), Sverige
Pierre Olofsson (1921-1996), Sweden. "Rock n Roll". Signed, numbered 12/21. Subject: 42x53 cm,
SILKSCREEN, "Rock n Roll". Signerad, numrerad 12/21. Motivet: 42x53 cm
2000
SEK 1600
Monday October 29 2018
at 20:18:36
27/10 18:11:32
1.500 kr
29/10 07:40:56
Pierre Olofsson
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Read more about Pierre Olofsson